fbpx

Melsvės – Gražūs Ir Lengvai Prižiūrimi Augalai Jūsų Sodui

Melsvės, dar žinomos kaip hostos arba japoninės lelijos, yra labai populiarūs dekoratyviniai augalai, auginami dėl savo įspūdingų lapų ir žiedų. Šie augalai kilę iš Azijos, tačiau šiuo metu auginami visame pasaulyje.

Melsvės

Melsvių rūšys

Yra šimtai skirtingų melsvių veislių, kurios skiriasi lapų spalva, forma, dydžiu ir tekstūra. Kai kurios melsvės turi žalią ar gelsvą lapų spalvą su tamsesnėmis dėmėmis ar dryžiais, kitos – pilkšvus ar melsvus lapus. Lapų forma gali būti širdiška, ovali ar netgi išgaubta. Lapų dydis svyruoja nuo mažų 5 cm iki didžiulių 60 cm skersmens lapų. Tekstūra taip pat įvairuoja – kai kurie lapai yra glotnūs, kiti – šiurkščiai plaukuoti.

Be įvairių lapų formų ir spalvų, melsvės taip pat skiriasi žiedais. Nors ne visos melsvių rūšys žydi, žydinčių melsvių žiedai būna balti, violetiniai, mėlyni ar net rausvi. Žiedai susitelkę į stačias, iki 90 cm aukščio žiedynes.

Kaip auginti melsves

Nors melsvės ir atrodo panašiai į lelijas, jų auginimas šiek tiek skiriasi. Štai keletas patarimų, kaip sėkmingai auginti šiuos gražiuosius augalus:

Vieta: Melsvės mėgsta pusiau ūksmingas ar ūksmingas vietas, apsaugotas nuo karščio ir saulės. Jos geriausiai jausis po medžiais, krūmų pavėsyje ar šiaurinėje namų pusėje. Taip pat galima sodinti saulėtoje vietoje, jei dirva bus nuolat drėgna.

Dirva: Melsvėms reikia derlingos, humusingos, drėgnos, bet gerai drenuojamos dirvos. Priesmėliai ir priemoliai – idealūs variantai. Dirvoje turi būti pakankamai organinių medžiagų.

Laistymas: Jauniems augalams reikia dažno, bet nestipraus laistymo. Subrendusius augalus pakanka laistyti kartą per savaitę, jei nebūna karšta ir sausa. Lapams nuvytus, laistymą galima sumažinti.

Tręšimas: Pavasarį, prieš pradedant augti naujiems lapams, rekomenduojama patręšti sukompostu ar organiniu trąšu. Vėliau užtenka kas 2-3 savaites papildomai patręšti skystu daugiamečių augalų trąšu.

Priežiūra: Rudenį nuvytusius lapus rekomenduojama nupjauti, kad augalai žiemą nešaltų ir neplistų ligos. Taip pat reikia stebėti, kad prie augalų nesikauptų vanduo. Esant reikalui, melsves galima atsodinti į naują vietą kas 2-3 metus.

Melsvės daugiametes geles

Melsvių naudojimas ir privalumai

Melsvės ne tik gražiai atrodo, bet turi ir daug kitų privalumų:

  • Pavėsis: dėl stambių lapų melsvės puikiai tinka pavėsio kūrimui, ypač po medžiais ar terasose.
  • Dirvos sulaikymas: šių augalų šaknys ir tankūs lapai neleidžia dirvai išplauti, todėl tinka erozijai kontroliuoti.
  • Žiedadulkės: kai kurios rūšys pritraukia naudingus vabzdžius ir bitėms tiekia žiedadulkes.

Dėl savo dekoratyvumo melsvės dažnai sodinamos prie namų įėjimų, terasų, takelių, vejų pakraščiuose, mišriuose krūmynuose, alpinariumuose. Jos taip pat tinka auginti vazonuose ar konteineriuose. Kontrastingų lapų spalvų ir formų melsvių deriniai sukuria įspūdingus augalų kompozicijas.

Melsvės – Apibendrinimas

Melsvės yra universalūs augalai, galintys papuošti bet kokią aplinką. Jos traukia akį savo įvairiomis lapų formomis, spalvomis ir tekstūromis. Be to, melsvės yra lengvai prižiūrimos – joms reikia vidutiniškai derlingos, drėgnos dirvos, periodiško tręšimo ir retkarčiais atsodinimo. Rudenį nuvytusius lapus nupjovus, šie augalai puikiai žiemoja ir kitą pavasarį vėl džiugina mus savo grožiu. Tad jei ieškote gražių ir kartu nereiklių augalų savo sodui – melsvės tam idealiai tinka.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas