fbpx

Daiginimo Tabletės

Daiginimo Tabletės – tai presuotos durpių granulės, kuriose sudėtos augalų sėklos. Šiame straipsnyje pateiksiu išsamų šio produkto apžvalgą.

Daiginimo Tabletės

pirkti

Aptarsiu „Daiginimo Tablečių” specifikacijas, naudojimą, privalumus bei trūkumus. Taip pat palyginsiu jas su panašiais produktais rinkoje. Tikslas – suteikti išsamią informaciją, kad skaitytojai galėtų priimti pagrįstą sprendimą, ar šis produktas jiems tiktų.

Produkto detalės ir specifikacijos

„Daiginimo Tabletės” yra 50 arba 200 vnt pakuotėse. Jos pagamintos presuojant durpių granules kartu su augalų sėklomis. Granulės sveria ~20 g.

Tabletėse esančių sėklų kiekis priklauso nuo pasirinktos sudėties. Pvz., jei perkate pomidorų daiginimo tabletes, viduje bus pomidorų sėklos. Bendrai tabletėse būna 2-5 sėklos.

Be sėklų ir durpių, tablečių sudėtyje yra ir maisto medžiagos, reikalingos sėkloms sudygti. Dėl šių priedų nereikia tablečių tręšti mažiausiai pirmas 3-4 savaites.

Naudojimas ir nauda

„Daiginimo Tabletės” labai paprastos naudoti. Tabletes reikia sudrėkinti, sudėti į padėklus ir palaukti, kol išdygs daigai. Drėkinimui geriausia naudoti purkštuvą, kad tabletės būtų tolygiai sudrėkintos.

Per 10-20 dienų tabletėse esančios sėklos sudygs į daigus, kuriuos galima sodinti į žemę ar dėžes auginti toliau. Tabletės veikia kaip erdvės taupymas – vietoj didelių daigynų, daigus galite užsiauginti kompaktiškai.

Be erdvės taupymo, „Daiginimo Tabletės” turi ir daugiau privalumų:

 • Patogus būdas pradėti auginti daržoves, gėles ar prieskonius namuose
 • Galima užsiauginti įvairių rūšių daigus vienoje vietoje
 • Nereikia rūpintis dirvožemio paruošimu
 • Tabletės jau turi sėkloms reikalingas maisto medžiagas
 • Galima naudoti pakartotinai kelis kartus

Daiginimo tabletės augalams

Prieš priimant sprendimą

Nors „Daiginimo Tabletės” turi daug privalumų, prieš įsigyjant verta įvertinti ir kelis minusus:

 • Kaina. Tabletės yra brangesnės nei tiesiogiai pirktos sėklos
 • Ribotos veislės. Pasirinkimas yra mažesnis nei sėklų pakuotėse
 • Reikia tinkamai prižiūrėti drėgmę ir apšvietimą, kad daigai būtų sveiki
 • Išaugintus daigus reikia persodinti, tablečių tūris ribotas

Taip pat verta palyginti su panašiais produktais:

 • Įprastinis būdas sėti sėklas į žemę yra pigesnis, bet reikalauja daugiau pastangų
 • Rinkoje yra panašių daiginimo kapsulių, kurių kaina ir kokybė gali skirtis
 • Galima įsigyti jau paruoštus daigus, bet jie dažniausiai brangesni

Daiginimo tabletės pomidorams

Išvados

Apibendrinant, „Daiginimo Tabletės” yra patogus būdas namuose pradėti auginti įvairias daržoves, prieskonius ar gėles iš sėklų. Nereikia rūpintis dirvožemiu ar trąšomis. Tabletės taupo erdvę ir leidžia turėti nedidelį kompaktišką daigyną.

Kita vertus, tabletės yra brangesnės nei tiesiogiai pirktos sėklos. Jos turi ir kitų apribojimų. Tad galutinį sprendimą reikėtų priimti įvertinus poreikius ir galimybes.

Visgi daugeliui sodininkų pradedantiesiems „Daiginimo Tabletės” gali būti patogus būdas pradėti auginti daržoves ar gėles namuose, nes čia sumažintos kliūtys, palyginti su įprastu sėjimu.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas