fbpx

Plastikiniai Augalų Vazonai – Patvarūs ir Įperkami Sėkloms Daiginti ir Gėlėms Auginti

Plastikiniai augalų vazonai yra puikus pasirinkimas norintiems pradėti daiginti sėklas ar auginti gėles namuose. Šie 50 vazonų yra pagaminti iš aukščiausios kokybės plastiko, kuris yra patvarus ir ilgaamžis. Be to, plastikiniai vazonai yra pigesni nei kiti variantai, pavyzdžiui, moliniai ar keraminiai vazonai.

Plastikiniai Augalų Vazonai

Plastikinių vazonų privalumai

Pagrindiniai plastikinių augalų vazonų privalumai:

 • Patvarumas – plastikiniai vazonai yra atsparūs smūgiams, jų neįskelsite. Be to, jie atlaiko ir temperatūros pokyčius.
 • Lengvumas – plastikiniai vazonai yra žymiai lengvesni už molinius ar keraminius, todėl juos patogiau perkelti.
 • Įperkamumas – plastikinių vazonų kaina yra ženkliai mažesnė nei alternatyvų.
 • Įvairovė – plastikiniai vazonai gaminami įvairiausių formų, spalvų ir dydžių. Galite rasti tinkamiausią variantą.

Be abejo, plastikiniai vazonai turi ir trūkumų – jie nėra tokie estetiški kaip moliniai ar keraminiai indai. Tačiau jei ieškote praktiško sprendimo už prieinamą kainą, plastikas bus puikus pasirinkimas.

pirkti

Kaip pasirinkti tinkamus plastikinius vazonus?

Renkantis plastikinius augalų vazonus, reikėtų atsižvelgti į kelis pagrindinius aspektus:

 • Dydis – pasirinkite tokio dydžio vazonus, kokie reikalingi jūsų augalams. Per dideli vazonai nėra naudingi.
 • Kokybė – rinkitės storesnius, tvaresnius plastikinius vazonus, kurie ilgai tarnaus. Ploni, lankstūs vazonai greitai susidėvės.
 • Forma – vazonų forma turi atitikti augalų šaknų sistemą. Plokšti vazonai tinka šakniastiebiams, giliems augalams reikia cilindrinių vazonų.
 • Drenažas – svarbu, kad vazonuose būtų skylučių, pro kurias nubėgtų perteklinis vanduo. Priešingu atveju šaknys pradės pūti.

Be abejo, svarbiausia, kad plastikiniai vazonai būtų saugūs aplinkai ir netoksiški.

Kaip naudoti plastikinius augalų vazonus?

Naudojant plastikinius augalų vazonus sėkloms daiginti ar gėlėms auginti, reikėtų laikytis kelių pagrindinių taisyklių:

 • Pasirinkite tinkamą vietą – vazonus pastatykite šviesioje, tačiau ne per karštoje vietoje. Venkite tiesioginių saulės spindulių.
 • Įrenkite drenažą – vazono dugne padarykite drenažo sluoksnį iš žvyro, keramzito ar kitų inertinių medžiagų. Tai užtikrins gerą drėgmės nutekėjimą.
 • Tinkamai palaistykite – plastikiniuose vazonuose žemė išdžiūsta greičiau nei moliniuose, todėl augalus reikia dažniau palaistyti. Tačiau perteklinį drėgmę taip pat reikia šalinti.
 • Tręškite augalus – plastikiniuose vazonuose maisto medžiagų atsargos išeikvojamos greičiau, todėl augalus reikia tręšti. Naudokite specialius trąšų mišinius.
 • Stebėkite augalų būklę – kontroliuokite, ar augalai nepuola kenkėjų, neserga ligomis, ar nenuvytę. Esant reikalui, imkitės atitinkamų priemonių.

Tinkamai prižiūrimi plastikiniai augalų vazonai leis jums sėkmingai užauginti gražias gėles ar daržoves!

augalu vazonai

Plastikinių vazonų pritaikymo galimybės

50 vnt. plastikinių augalų vazonų rinkinys suteikia daugybę pritaikymo galimybių. Štai keletas idėjų, kaip galite panaudoti šiuos vazonus:

Sėklų daiginimas

Plastikiniai vazonai yra idealūs įrankiai norint pradėti daiginti įvairias daržoves, prieskonines žoleles ar gėles iš sėklų. Prieš sėją į vazonus įberkite trąšų, užpilkite derlinga žeme, pasėkite sėklas ir palaistykite. Vazonus pastatykite šiltoje vietoje ir stebėkite, kaip dygsta daigai.

Namų gėlyno kūrimas

Iš plastikinių vazonų lengvai susikursite gražų gėlyną namuose. Į vazonus pasodinkite mėgstamas kambarines gėles, pastatykite palangėje, ant palangės ar kitoje patogioje vietoje. Nereikės rūpintis vazonų daužymu ar kitomis problemomis.

Sodinukų auginimas

Plastikiniuose vazonuose taip pat galima išsiauginti įvairių daržovių ar prieskonių sodinukus, kuriuos vėliau galėsite persodinti į lysves. Patogu auginti pomidorų, agurkų, bazilikų ar petražolių daigus. Jie paaugs sveiki ir stiprūs.

plastikiniai geliu vazonai

Vertikalus sodas

Šiuolaikinis interjero sprendimas – vertikalus sodas. Tam puikiai tinka plastikiniai vazonai. Juos galite kabinti ant sienos, sukurti įspūdingas augalų kompozicijas. Vertikalaus sodo priežiūra nesudėtinga, o vaizdas džiugina akį.

Vazoninės gėlės

Plastikiniuose vazonuose taip pat galėsite auginti įvairias vazonines gėles – fuksijas, begonijas, petunijas, pelargonijas ir kitas. Tokios gėlės puikiai atrodys ant palangės, terasos ar balkone. O rudenį vazonus su augalais galėsite perkelti į patalpas.

Plastikiniai Augalų Vazonai – Išvados

Apibendrinant, 50 vnt. plastikinių augalų vazonų rinkinys yra universalus įrankis tiek pradedantiesiems sodininkams, tiek ir patyrusiems augalų augintojams.

Plastikiniai vazonai pasižymi patvarumu, lengvumu, įperkamumu ir įvairove. Jie tinka sėkloms daiginti, namų gėlynui kurti, sodinukams auginti, vertikaliam sodui įrengti bei vazoninėms gėlėms laikyti.

Tinkamai prižiūrimi ir naudojami plastikiniai augalų indai padės pasiekti puikių rezultatų augalų priežiūroje ir leis džiaugtis žaliuojančiais, žydinčiais augalais namuose ar sode. Tad investicija į šiuos 50 vazonų tikrai atsiperka!

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas