fbpx

Anturis: Egzotiška Namų Puošmena – Auginimas Bei Priežiūra

Anturis (Anthurium) – viena populiariausių kambarinių gėlių, kuri vis dažniau apsigyvena mūsų namuose. Šis egzotiškas augalas žavi savo ryškiais žiedais ir blizgančiais lapais, todėl nenuostabu, kad daugelis gėlininkų nori jį auginti. Tačiau norint, kad anturis klestėtų, svarbu žinoti pagrindinius jo priežiūros ir auginimo principus.

Anturis

Anturio rūšys

Anturio gentyje yra daugiau nei 500 rūšių, tačiau namuose dažniausiai auginamos šios:

  • Andrė anturis (Anthurium andraeanum) – populiariausia rūšis, pasižyminti ryškiai raudonais, rožiniais ar baltais „žiedais” (tiksliau – spalvotais lapais, gaubiančiais mažus žiedelius).
  • Kristalo anturis (Anthurium crystallinum) – išsiskiria tamsiai žaliais, blizgančiais lapais su ryškiomis gyslomis. Žiedai smulkūs, žalsvi.
  • Karališkasis anturis (Anthurium regale) – dideli, širdies formos lapai su baltomis ar gelsvomis dėmėmis. Žiedai balti.

Anturio auginimas namuose

Šviesa

Anturis mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Idealiausia vieta – rytinės arba vakarinės pusės langai. Vasarą saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali nudeginti lapus.

Temperatūra

Optimali temperatūra anturiui – 18-22°C. Žiemą galima laikyti vėsiau, apie 16°C, bet ne žemiau 12°C. Saugokite nuo skersvėjų ir staigių temperatūros pokyčių.

Anturio-prieziura

Laistymas ir drėgmė

Anturis nemėgsta nei per daug drėgmės, nei sausumo. Laikykite substratą vidutiniškai drėgną, laistykite kai viršutinis sluoksnis pradeda džiūti. Naudokite kambario temperatūros vandenį. Reguliariai purkškite lapus, ypač žiemą, kai oras sausesnis. Anturis mėgsta drėgną orą, todėl galite laikyti ant padėklo su drėgnomis akmenėliais.

Tręšimas

Vegetacijos metu (pavasarį-vasarą) tręškite kas 2-3 savaites skystomis trąšomis kambariniams augalams. Žiemą tręšti nereikia.

Persodinimas

Jaunus anturius persodinkite kasmet, vyresnius – kas 2-3 metus. Naudokite specialų substratą kambariniams augalams arba paruoškite mišinį iš durpių, perlito ir smėlio. Pasirinkite vazoną su drenažo skylutėmis.

Anturio dauginimas

Antūrius galima dauginti dviem būdais:

  1. Atlankomis – atskirkite šoninius ūglius su šaknimis ir persodinkite į atskirą vazoną.
  2. Stiebo auginiais – nupjaukite stiebo dalį su 2-3 lapais, pamerkite į vandenį ar drėgną substratą, kol išleis šaknis.

Kolumbinis-anturis

Anturio panaudojimas interjere

Anturis – ne tik gražus, bet ir naudingas augalas. Jis efektyviai valo orą nuo toksinų, didina drėgmę, gerina mikroklimatą. Stilingas, modernaus dizaino vazonas su anturiu gali tapti ryškiu interjero akcentu, pagyvinti namus ar ofisą.

Keletas idėjų, kaip panaudoti anturį interjere:

  • Pastatykite ryškų anturį ant stalo ar spintelės kaip pagrindinį akcentą.
  • Sukurkite kompoziciją iš kelių skirtingų anturių rūšių ir dydžių.
  • Derinkite anturį su kitais augalais – paparčiais, palmėmis, monstera.
  • Kabinkite vazoninius anturius ant sienų ar lubų, taip sukurdami „gyvą paveikslą”.
  • Naudokite anturio lapus ir žiedus floristikoje, puokštėse ar kompozicijose.

Dažniausios anturio auginimo problemos

  • Geltoni, vysta lapai – per mažai šviesos, per daug laistymo, trūksta maistinių medžiagų.
  • Rudi lapų galiukai – per sausa, trūksta drėgmės ore.
  • Dėmės ant lapų – saulės nudegimai, šaltos lašai ant lapų.
  • Nėra žiedų – per mažai šviesos, netinkama temperatūra, trūksta maistinių medžiagų.

Jei pastebėjote šiuos požymius, peržiūrėkite anturio priežiūros sąlygas ir pakoreguokite pagal poreikį. Su tinkama priežiūra anturis džiugins jus ištisus metus savo egzotišku grožiu ir žaluma.

Anturis – ne tik gražus, bet ir pakankamai nepretenzingas augalas, kurį gali auginti net pradedantieji gėlininkai. Svarbiausia – parinkti tinkamą vietą, neperlaistyt, nepamiršti tręšti ir reguliariai drėkinti orą. O jei kils klausimų ar problemų, visada galite pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais gėlininkystės parduotuvėse ar internetiniuose forumuose. Nebijokite eksperimentuoti, atraskite savo anturio auginimo būdą ir mėgaukitės šio nuostabaus augalo grožiu savo namuose!

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas