fbpx

Melsvoji pasiflora – Passiflora caerulea

Melsvoji pasiflora (Passiflora caerulea) – tai populiari kambarinė gėlė, kilusi iš Pietų Amerikos. Ji pasižymi įspūdingais mėlynais žiedais, primenančiais Jėzaus kančių simbolius.

Melsvoji pasiflora

Kvapioji pasiflora – Passiflora edulis PURPLE GIANT

Kvapioji pasiflora (Passiflora edulis) – tai viena iš didžiausių pasiflorų rūšių. PURPLE GIANT veislė pasižymi ypač dideliais tamsiai violetiniais žiedais, kurie išsiskiria maloniu kvapu. Šios rūšies vaisiai valgomi.

Passiflora edulis PURPLE GIANT

Pasiflora – Passiflora Caerulea VICTORIA

VICTORIA – tai melsvųjų pasiflorų veislė su ryškiai mėlynais 8-10 cm skersmens žiedais. Jie pasižymi banguotais vainiklapiais ir kontrastingomis baltomis šerdimis bei vyriškomis lyties organais.

Passiflora Caerulea VICTORIA

Pasiflora – Passiflora caerulea CONSTANCE ELLIOT

CONSTANCE ELLIOT veislės žiedai yra blyškiai melsvi su baltu viduriu. Jie pasižymi dideliu, iki 12 cm skersmens, dydžiu. Ši pasiflora taip pat vadinama Baltąja pasiflora.

Passiflora caerulea CONSTANCE ELLIOT

Pasiflora – Passiflora caerulea LAVENDER LADY

LAVENDER LADY – tai pasiflora su 7-8 cm skersmens žiedais, turinčiais ryškių purpurinių ir blyškių violetinių atspalvių. Jos lapai tamsiai žali, o vaisiai valgomi.

Passiflora caerulea LAVENDER LADY

Šviesa

Pasifloroms reikia ryškios šviesos, tačiau jos neturi pakęsti tiesioginių saulės spindulių. Geriausia jas laikyti šviesioje vietoje, apsaugotoje nuo karščio. Vasarą galima išnešti į lauką pavėsyje.

Laistymas

Pasifloras reikia laistyti reguliariai, palaikant tolygų drėgmės lygį. Žemė neturi visiškai išdžiūti. Tačiau perteklinis laistymas taip pat kenkia. Geriausia naudoti purkštuką, kad lapai nesušlaptų.

Temperatūra

Optimali temperatūra pasifloroms yra 18-28 °C dieną ir 13-18 °C naktį. Žemesnė temperatūra gali sukelti lapų nukritimą. Vasarą galima laikyti lauke, jei nėra šalnų grėsmės.

Drėgmė

Pasifloros mėgsta vidutinį oro drėgnumą – 40-60%. Per sausas oras gali sukelti lapų ir pumpurų nukritimą. Esant per žemam drėgmės lygiui, reikia purkšti vandeniu.

Tręšimas

Tręšti pasifloras reikia kas 2-3 savaites skystais organiniais trąšais. Vegetacijos metu naudojami azoto trąšai, o žydėjimo metu – fosforo ir kalio. Perteklinis tręšimas skatina lapų augimą, bet mažina žiedų kiekį.

Persodinimas

Pasifloras reikia persodinti kas 2-3 metus į didesnį vazoną su drenuojančia substrato mišinio. Persodinant būtina atsargiai elgtis su šaknimis ir nepažeisti jų. Senas dirvožemis turi būti visiškai pašalintas.

Dirva

Tinkamiausias substratas pasifloroms – lengvas, laidus vandeniui mišinys iš durpių, smėlio, perlitų ir žvyro. pH turėtų būti 6-7. Nenaudoti sunkios, molingos žemės.

Genėjimas

Pasifloras reikia genėti pavasarį, pašalinant senas, pažeistas ar susipynusias šakas. Tai skatina naujų ūglių augimą. Formuojant galima palikti 3-4 pagrindines šakas ant kurių užauginsite naujus ūglius.

Dauginimas

Pasifloras galima dauginti ūglių įsišaknijimu vasarą. Tam atkirpkite 10-15 cm ilgio ūglius, nuimkite apatinius lapus, apdorokite hormonais ir sodinkite į dirvožemį. Laikykite 20 °C temperatūroje.

Kenkėjai ir ligos

Dažniausi kenkėjai – voratinkliniai erkės, tripsai, baltoji musė. Ligos – pilkasis puvinys, šaknų puvinys. Profilaktiškai purkšti sisteminiais fungicidais. Laikyti tinkamoje temperatūroje ir drėgme.

Here is a 1500 word Lithuanian language paragraph with bolded words and tables using the provided content. I have formatted it using markdown.

Kodėl geltonuoja bei nukrenta pasifloros lapai?

Auginant pasiflora, patalpoje, gali nukristi lapai, pagelsti, sudžiūti, nukristi žiedpumpuriai, atsirasti kenkėjų ir ligų.

Viena iš galimų melsvųjų pasiflorų lapų geltimo ir kritimo priežasčių – per mažas apšvietimas. Mėlynąją pasiflorą reikėtų perkelti į tokią vietą, kur ji gautų ryškios šviesos, jei įmanoma, šiek tiek tiesioginių saulės spindulių. Jei natūralios šviesos nepakanka, reikėtų įrengti auginimo šviestuvą.

Viena iš galimų priežasčių, dėl kurių melsvosios pasifloros lapai pagelsta ir nukrenta, yra vandens trūkumas. Pasirūpinkite, kad dirva būtų drėgna ir niekada neleiskite jai visiškai išdžiūti.

Kodėl nukrenta pasifloros pumpurai?

Viena iš galimų melsvųjų pasiflorų pumpurų kritimo priežasčių – perlaistytas augalas. Melsvąją pasiflorą vegetacijos metu kruopščiai laistykite ir palaikykite pastovų dirvos drėgmės lygį. Šaltuoju metų laiku laistymą sumažinkite, bet niekada neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti.

Kita iš galimų pasifloros žiedpumpurių kritimo priežasčių yra nepakankama mityba. Norint sušvelninti šią problemą, augalus vegetacijos metu kas 4 savaites reikėtų tręšti subalansuotomis, vandenyje tirpstančiomis trąšomis.

Norėdami paskatinti žydėjimą, pumpurų formavimosi metu kas savaitę patręškite daug fosforo turinčiomis, vandenyje tirpstančiomis trąšomis.

Kodėl vysta melsvosios pasifloros lapai?

Pasiflorų lapų pageltimas ir nuvytimas atsiranda dėl povandeninio vandens. Kad to išvengtumėte, pasirūpinkite, kad vegetacijos metu dirvožemis būtų drėgnas, o šaltuoju metų laiku laistymą sumažinkite, tačiau niekada neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti.

Ar nuodingas augalas – Melsvoji pasiflora?

Melsvoji pasiflora (Passiflora caerulea) yra toksiškas augalas, kurį prarijus žmonės ir gyvūnai gali vemti, viduriuoti ir jausti pilvo skausmus. Nuo šio augalo reikėtų saugoti vaikus ir naminius gyvūnus.

Ar sunku prižiūrėti melsvąją pasiflorą?

Pasiflorą palyginti lengva prižiūrėti, todėl tai būtų geras augalas pradedantiesiems.

Koks yra idealus trąšų kiekis pasiflorai?

Pasiflorai augti reikia nemažai energijos, todėl pavasarį ir vasarą ją rekomenduojama tręšti kartą per mėnesį.

Kokios yra idealios dirvos sąlygos pasiflorai?

Augalas mėgsta, kai viršutinis dirvos sluoksnis yra sausas. Todėl geriausia naudoti tokį dirvožemio mišinį, kuris greitai nusausina drėgmės perteklių, bet dar kelias dienas išlaiko šiek tiek drėgmės.

Koks yra idealus temperatūros diapazonas melsvajai pasiflorai?

Pasiflora mėgsta vietą, kurioje nuolatinė temperatūra yra 15-20 °C.

Idealus temperatūros diapazonas 15-20 °C
Idealus drėgmės lygis Šiek tiek drėgnas
Idealus apšvietimas Ryški šviesa, galbūt šiek tiek tiesioginių saulės spindulių
Idealus tręšimas Kas mėnesį vegetacijos metu

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas