fbpx

Kurklių Naikinimas: Efektyvios Liaudiškos Priemonės

Kurkliai – vieni iš labiausiai nemėgstamų kenkėjų daržuose ir soduose. Šie maži, bet itin aktyvūs vabzdžiai gali pridaryti nemažai žalos augalams, ypač jauniems daigams. Tačiau nereikia nuleisti rankų – yra daugybė būdų, kaip kovoti su šiais nepageidaujamais svečiais. Šiame straipsnyje apžvelgsime liaudiškas priemones, kurios padės efektyviai atsikratyti kurklių.

Kurklys

Mulčiavimas – paprastas ir veiksmingas būdas

Viena iš paprasčiausių, bet kartu ir veiksmingiausių priemonių kovoje su kurkliais yra mulčiavimas. Mulčiuojant dirvą aplink augalus, sudaromos nepalankios sąlygos kurkliams daugintis ir maitintis. Mulčiui galima naudoti įvairias medžiagas:

  • Šiaudus
  • Pjuvenas
  • Medžių žievę
  • Nupjautą žolę

Svarbu mulčiuoti pakankamai storai, kad kurkliai negalėtų prasiskverbti iki dirvožemio paviršiaus. Rekomenduojamas mulčio sluoksnio storis – apie 5-7 cm.

Augalų kaita ir įvairovė

Paprastasis kurklys

Kurkliai mėgsta šiltą ir drėgną dirvožemį, todėl svarbu nesuteikti jiems palankių sąlygų daugintis. Vienas iš būdų to išvengti – reguliari augalų kaita ir įvairovė darže. Sodinant skirtingus augalus kas sezoną ar net keliose vietose, apsunkinamos kurklių gyvenimo sąlygos.

Taip pat rekomenduojama vengti kompostavimo vietų netoliese daržo, nes jos yra tikras kurklių rojus. Jei kompostavimo vietos išvengti nepavyksta, reikėtų ją uždengti tankiu tinklu ar kita danga, kad kurkliai negalėtų patekti į vidų.

Alaus spąstai – neįprastas, bet veiksmingas metodas

Viena iš neįprastesnių, bet tuo pačiu ir veiksmingų priemonių kovoje su kurkliais yra alaus spąstai. Šiam metodui prireiks:

  • Plastikinio butelio
  • Alaus
  • Marlės

Į plastikinį butelį įpilkite alaus, uždenkite jį marle ir įkaskite į žemę toje vietoje, kur pastebėjote kurklių. Alaus kvapas privilioja kurklius, jie sulenda į butelį, išsipučia ir nebegali išlįsti. Šis metodas yra išbandytas ir pasiteisino ne vienam daržininkui.

Žuvies produktai – natūrali atbaidymo priemonė

Kurklių Naikinimas

Pasirodo, kad kurkliai nemėgsta žuvies kvapo, todėl žuvies produktai gali būti puiki natūrali atbaidymo priemonė. Daržininkai rekomenduoja:

  • Po pomidorais pakasti karosų
  • Į kurklių urvus pilti silkių sūrymą
  • Aplink daigus berti žuvų miltus

Žuvų miltai ne tik atbaido kurklius, bet ir praturtina dirvožemį vertingomis maisto medžiagomis, todėl augalai auga sveikesni ir atsparesni.

Kurmiukai – natūralūs kurklių priešai

Gamta pasirūpino natūraliais kurklių priešais – kurmiukais. Šie maži žinduoliukai minta kurkliais ir kitais dirvožemyje gyvenančiais vabzdžiais. Jei pastebėjote savo darže kurmiukų, džiaukitės – jie jums padės kovoti su kurkliais.

Žinoma, kurmiukai gali padaryti šiek tiek žalos augalams, raustydami urvus, tačiau ši žala yra gerokai mažesnė nei ta, kurią padaro kurkliai. Be to, kurmiukų populiaciją galima reguliuoti įvairiais būdais, pavyzdžiui, naudojant specialias gaudykles ar ultragarsinius atbaidymo įrenginius.

Kitos priemonės

Be jau minėtų metodų, kovoje su kurkliais galima pasitelkti ir kitas priemones:

  • Baltalksnio šakeles – susmulkintas ir įkastas į lysves baltalksnio šakeles kurkliai nemėgsta ir vengia tokių vietų.
  • Česnako ir svogūnų liekanas – pasodinus česnaką ar svogūnus tarp kitų augalų, jų kvapas atbaidys kurklius.
  • Drėgmės reguliavimą – kurkliai mėgsta drėgną dirvožemį, todėl svarbu užtikrinti gerą drenažą ir vengti pernelyg dažno laistymo.

Nors kurkliai gali atrodyti kaip nepakeliama našta daržininkams, tačiau su jais kovoti įmanoma. Svarbu nepasiduoti ir išbandyti įvairius metodus, kol rasite tą, kuris jums tinka labiausiai. O svarbiausia – neprarasti kantrybės ir atkaklumo, nes tik nuoseklus ir ilgalaikis darbas duos geriausių rezultatų.

Tad, mieli daržininkai, nuleiskite rankoves ir stokite į kovą su kurkliais! Su šiomis liaudiškomis priemonėmis ir trupučiu pastangų jūsų daržas tikrai bus švarus ir sveikas. Sėkmės jums!

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas