fbpx

Surfinija: sodinimas, auginimas, priežiūra ir veislės

Surfinijos yra vienos populiariausių vienmečių gėlių Lietuvoje, kurios žavi savo įspūdingais, įvairiaspalviais žiedais ir ilgu žydėjimo laikotarpiu. Jos puikiai tinka auginti vazonuose, balkonų dėžėse ar tiesiog darže. Norint užtikrinti gausų ir ilgalaikį surfinijų žydėjimą, svarbu tinkamai pasirūpinti jų sodinimu, auginimu bei priežiūra.

Surfinijos

Surfinijų sodinimas

Surfinijos sodinamos pavasarį, gegužės mėnesį, kai nėra pavojaus šalnoms. Renkantis vietą surfinijoms, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Saulėta vieta: surfinijos mėgsta saulę, todėl rinkitės saulėtą vietą, kur augalai galės gauti pakankamai šviesos.
 • Derlinga dirva: surfinijoms reikalinga derlinga, humusinga dirva. Jei dirva nepakankamai derlinga, ją galima papildyti kompostu ar kitomis organinėmis medžiagomis.
 • Drenažas: surfinijos nemėgsta užsistovėjusio vandens, todėl pasirūpinkite geru drenažu. Vazonuose ar dėžėse būtinai įrenkite drenažo sluoksnį iš žvyro ar kitų akmenukų.

Sodinant surfinijas, paruoškite duobutę, kuri būtų šiek tiek didesnė nei augalo šaknų gumulas. Augalą įstatykite į duobutę, aplink jį užpilkite žemių ir lengvai suspauskite. Pasodinus augalus, juos gerai paliekite.

Surfinijų auginimas ir priežiūra

Norint, kad surfinijos gausiai žydėtų ir džiugintų akį visą vasarą, svarbu tinkamai jas prižiūrėti:

 • Laistymas: surfinijos mėgsta drėgmę, tačiau nemėgsta pernelyg šlapios dirvos. Laistyti reikėtų reguliariai, bet saikingai. Leiskite dirvai šiek tiek pradžiūti tarp laistymų.
 • Tręšimas: surfinijos yra gana reiklios maistinėms medžiagoms, todėl jas reikia reguliariai tręšti. Naudokite specialias trąšas gėlėms arba universalias trąšas su subalansuotu maistinių medžiagų kiekiu. Tręškite kas 2-3 savaites.
 • Genėjimas: nužydėjusius žiedus ir pažeistas šakeles reikėtų nuolat šalinti. Tai paskatins naujų žiedų formavimąsi ir augalo krūmijimąsi.
 • Apsauga nuo ligų ir kenkėjų: stebėkite augalus, ar nėra ligų ar kenkėjų požymių. Pastebėję pirmuosius požymius, imkitės priemonių – šalinkite pažeistas augalo dalis, naudokite fungicidus ar insekticidus.

Populiariausios surfinijų veislės

Surfinijų veislių yra labai daug, jos skiriasi žiedų dydžiu, forma ir spalva. Štai kelios populiariausios surfinijų veislės:

 • ‘Purple Wave’: kompaktiška veislė, pasižyminti purpuriniais žiedais. Tinka auginimui vazonuose, dėžėse.
 • ‘Easy Wave’: ši veislė turi įvairių spalvų žiedus – nuo baltos iki tamsiai raudonos. Augalai kompaktiški, tinka auginimui vazonuose.
 • ‘Tidal Wave’: stambiažiedė veislė, turinti baltus, rožinius, raudonus ar violentinius žiedus. Augalai aukšti, tinka auginimui darže ar didelėse dėžėse.
 • ‘Shock Wave’: kompaktiška veislė, turinti ryškių spalvų žiedus – geltonus, oranžinius, raudonus. Tinka auginimui vazonuose, dėžėse.
 • ‘Cascadia’: ši veislė pasižymi ilgais, nukarusiais stiebais su gausiomis žiedynų puokštėmis. Žiedai įvairių spalvų – nuo baltos iki tamsiai mėlynos.

Renkantis surfinijų veisles svarbu atsižvelgti į auginimo vietą, norimą augalo dydį bei spalvas. Sodinant skirtingų veislių ar spalvų surfinijas galima sukurti įspūdingus derinius ir kompozicijas.

Surfinija

Dažniausiai užduodami klausimai apie surfinijas

Kada geriausia sodinti surfinijas?

Surfinijas geriausia sodinti pavasarį, gegužės mėnesį, kai nėra pavojaus šalnoms. Sodinant anksčiau, augalus reikėtų apsaugoti nuo šalnų.

Kaip dažnai laistyti surfinijas?

Surfinijas reikėtų laistyti reguliariai, neleidžiant dirvai išdžiūti, tačiau vengiant perlaistymo. Paprastai pakanka laistyti kas 2-3 dienas, priklausomai nuo oro sąlygų.

Ar galima surfinijas auginti saulėje ir pavėsyje?

Surfinijos geriausiai auga ir žydi saulėtoje vietoje, tačiau gali augti ir nedideliame pavėsyje. Visgi, pavėsyje augalai žydės ne taip gausiai.

Kaip dažnai reikia tręšti surfinijas?

Surfinijas reikėtų tręšti kas 2-3 savaites, naudojant specialias trąšas gėlėms arba universalias trąšas su subalansuotu maistinių medžiagų kiekiu.

Kaip paskatinti gausesnį surfinijų žydėjimą?

Norint paskatinti gausesnį surfinijų žydėjimą, reikėtų reguliariai šalinti nužydėjusius žiedus, tinkamai laistyti ir tręšti augalus. Taip pat svarbu užtikrinti pakankamą saulės šviesą.

gele surfinija

Surfinijos – nuostabios vasaros gėlės, kurios savo spalvingais žiedais papuoš bet kurį balkoną, terasą ar sodą. Tinkamai prižiūrimos surfinijos džiugins gausiu žydėjimu nuo pavasario iki pat rudens. Svarbiausia pasirinkti tinkamą auginimo vietą, reguliariai laistyti, tręšti ir šalinti nužydėjusius žiedus. Eksperimentuokite su įvairiomis surfinijų veislėmis ir spalvomis, derinkite jas tarpusavyje ir kurkite įspūdingas kompozicijas savo namų aplinkoje.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas