fbpx

Augalai, Kurie Apsaugo Nuo Uodų: 8 Natūralūs Repelentai

Ar žinojote, kad kai kurie augalai gali apsaugoti jus nuo uodų? Taip, tai tiesa! Yra nemažai augalų, kurie savo kvapu ir cheminėmis savybėmis atbaido uodus. Šiame straipsnyje aptarsime 8 augalus, kurie padės jums apsisaugoti nuo šių varginančių vabzdžių ir mėgautis laiku lauke be jokių rūpesčių.

Augalai nuo uodų

Nors yra daugybė cheminių repelentų nuo uodų, daugelis žmonių nori natūralesnių alternatyvų. Laimei, gamta mums siūlo daug augalų, kurie gali padėti apsisaugoti nuo šių vabzdžių.

Citrinžolė

Citrinžolė yra vienas efektyviausių augalų nuo uodų. Jos lapai turi stiprų citrinų kvapą, kuris atbaido uodus. Citrinžolę galite auginti vazonuose ar sode, o jos šakelėmis galite pasitrinti odą, kad apsisaugotumėte nuo uodų.

Citrinžolė

Katžolė

Katžolė taip pat pasižymi stipriu kvapu, kuris ne tik atbaido uodus, bet ir kitus vabzdžius. Ši vaistažolė turi daug eterinių aliejų, tokių kaip nepetalaktonas ir oksido nepetalaktonas, kurie veikia kaip natūralūs repelentai.

Katžolė

Bazilikas

Bazilikas ne tik suteikia puikų skonį jūsų patiekalams, bet ir apsaugo nuo uodų. Baziliko lapuose yra daug eterinių aliejų, tokių kaip eugenolis ir linalolis, kurie atbaido uodus. Baziliką galite auginti vazonuose virtuvėje ar lauke.

bazilikas

Levanda

Levandos kvapas ne tik atpalaiduoja, bet ir atbaido uodus. Levandų aliejus dažnai naudojamas komerciniuose repelentų produktuose. Levandas galite auginti sode arba laikyti džiovintų levandų maišelius namuose.

Levandos

Rozmarinai

Rozmarinai turi stiprų aromatą, kuris ne tik pagardina maistą, bet ir atbaido uodus. Rozmarino eteriniai aliejai, tokie kaip borneolis ir kamforas, veikia kaip natūralūs repelentai. Rozmarinus galite auginti vazonuose ar sode.

Kur naudojamas rozmarinas

Mėtos

Mėtos pasižymi gaiviu kvapu, kuris atbaido uodus. Mėtų aliejus dažnai naudojamas komerciniuose repelentų produktuose. Mėtas galite auginti vazonuose ar sode, o jų lapais galite pasitrinti odą, kad apsisaugotumėte nuo uodų.

Meta

Pelargonijos

Pelargonijos ne tik gražiai atrodo, bet ir skleidžia kvapą, kuris atbaido uodus. Ypač veiksmingos yra citrininės pelargonijos, kurių lapai turi citrinų kvapą. Pelargonijas galite auginti vazonuose ar sode.

pelargonijos auginimas

Gvazdikėliai

Gvazdikėlių žiedai turi stiprų aromatą, kuris atbaido uodus. Gvazdikėlių aliejus dažnai naudojamas aromaterapijoje, o jo kvapas ne tik atpalaiduoja, bet ir apsaugo nuo vabzdžių. Gvazdikėlius galite auginti vazonuose ar sode.

Gvazdikėliai

Taigi, jei norite apsisaugoti nuo uodų natūraliu būdu, apgalvokite galimybę auginti šiuos augalus savo namuose ar sode. Ne tik džiaugsitės jų grožiu ir aromatu, bet ir išvengsite varginančių uodų įkandimų. Atminkite, kad nors šie augalai yra veiksmingi repelentai, jie gali neapsaugoti 100% nuo uodų, ypač jei jų populiacija yra didelė. Vis dėlto, derinant šiuos augalus su kitomis apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip uodų tinklai ar repelentai, galite žymiai sumažinti uodų įkandimų riziką.

Be to, daugelis šių augalų turi ir kitų naudingų savybių. Pavyzdžiui, bazilikas ir mėtos yra puikūs prieskoniai, o levandos ir gvazdikėliai naudojami aromaterapijoje stresui mažinti. Taigi, augindami šiuos augalus ne tik apsisaugosite nuo uodų, bet ir praturtinsite savo aplinką bei sveikatą.

Apibendrinant, gamta mums siūlo daug natūralių būdų apsisaugoti nuo uodų. Augindami citrinžoles, katžoles, bazilikus, levandas, rozmarinus, mėtas, pelargonijas ir gvazdikėlius savo namuose ar sode, galite mėgautis laiku lauke be varginančių uodų įkandimų. Šie augalai ne tik atbaido uodus, bet ir suteikia jūsų aplinkai grožio bei aromato. Taigi, šią vasarą apginkluokite savo namus šiais natūraliais repelentais ir mėgaukitės gamta be streso!

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas